Jan Kuřec

Kurec1

Kontakt: kurec[zavináč]delnickamladez.cz

Narozen 24.8. 1990 v Ostravě. V roce 2009 úspěšně zakončil studium Střední školy elektrotechnické v Ostravě složením maturitní zkoušky. Poté studoval české dějiny na Ostravské univerzitě. Ovládá anglický jazyk.

Do Dělnické mládeže (DM) vstoupil v roce 2011 a brzy poté se stal redaktorem tiskoviny DM Hlasu mládeže. Aktivní působení ostravských v DM se projevilo i v postavení členů v rámci organizace. Na V. sjezdu 10.8. 2013 byl Kuřec zvolen místopředsedou DM a zároveň se stal šéfredaktorem Hlasu mládeže. Nyní má v DM na starosti kontakt s podobně orientovanými organizacemi v zahraniční a oblast zahraniční politiky.

Mimo společenské dění patří mezi jeho zájmy například fotbal, historie a mezinárodní politika. "Jako ostravský rodák a patriot jsem velmi citlivý na problémy, které globalizace způsobuje tradičním odvětvím průmyslu a výroby obecně. V mém kraji jsou dopady globalizace tragické a to je největší motivací mého boje," říká místopředseda DM a dodává, že právě proto klade důraz na sociální rozměr nacionalismu.

Články, rozhovory