5. ročník úklidu pramene Světice

30.5.2020 uklízela Dělnická mládež již pátým rokem okolí pramene Světice na Mělníku. Síly spojili nacionalisté z Prahy, Středočeského, Ústeckého a Plzeňského kraje. Před samotnou prací proběhlo na místě malé školení o strategii našeho úklidu. Opět jsme měli v plánu třídit nasbíraný odpad. Pro případ zranění byla k dispozici lékárnička.

2020-06-2-1

Naše početná skupina se dala s chutí do díla. Pytle se brzy začaly plnit a my jsme jako vždy nestačili žasnout nad tím, proč jsou konzumní ovce tak bezohledné a ničí přírodu. Každá taková plesnivá existence by měla být tvrdě potrestána! Naplněné pytle a velké bizarní předměty jsme postupně odnesli k můstku přes potok Pšovka, kde jsme si udělali společné památeční foto. Odpad jsme poté nanosili do sběrného dvora. Cestou jsme ještě sbírali odpadky z levého břehu Pšovky. Na řadu přišel kulturní program v podobě posezení na zahrádce a poté jsme si prohlédli královské věnné město Mělník.

2020-06-2-2

Letošní akce se velmi vydařila. Uvědomili jsme si, že v období ,,krize Covid-19'' člověk mnohdy přehodnotil svoje priority. Příroda nás podržela a my musíme podržet ji! Každý správný stoupenec národního socialismu musí milovat a chránit přírodu! Těšíme se na další akce DM.

Martin Aubrecht, předseda DM