Zimní soustředění DM v Moravském krasu

Zimni-soustredeni-dm-v-moravskem-krasu-1 V sobotu 13.1.2024 jsme společně s místní organizací DM Brno vyrazili na výlet v Moravském krasu. Celá akce byla rozdělena na dvě části, a to na samotný výlet první den a kurz přežití v přírodě druhý den. Sešli jsme se v Brně u hl. nádraží, odkud jsme vyrazili na místo srazu, kde čekali další účastníci akce. Zde jsme nechali auta a šli jsme po turistických trasách k místní rozhledně, kterou někteří naši členové již v minulosti navštívili v rámci jiné akce. Odtud se nám naskytl krásný pohled na okolní přírodu a přilehlé vesnice. U rozhledny jsme se rozdělili a zatímco někteří se vydali zpátky, my ostatní jsme zůstali a pokračovali dále do lesa hledat adekvátní místo k přespání.

 Zimni-soustredeni-dm-v-moravskem-krasu-2 Zimni-soustredeni-dm-v-moravskem-krasu3

Začalo se stmívat, terén nebyl úplně ideální a nás pomalu začal tlačit čas, ale nakonec jsme našli vyhovující místo, kde jsme odložili batohy a šli nasbírat nějaké dřevo na oheň. Po rozdělání ohně jsme začali budovat tábor, postavili jsme si improvizovaný přístřešky apod. Po dokončení všech potřebných prací jsme usedli k ohni, plánovali další akce, pojedli jsme, popili a poté začala volná zábava. Během sezení u ohně jsme zahlédli z povzdálí světlo a zaslechli nějaké pohyby a kroky mezi stromy, vstal jsem a šel jsem se tam podívat. Došel jsem až na okraj lesa, kde těsně kolem mě něco rychle proběhlo, asi nějaké zvíře (možná prase, nevím, měl jsem vypnuté světlo, abych nepřitahoval pozornost) a než jsem se otočil, bylo pryč a to světlo, jak jsem na místě zjistil, pocházelo ze vzdálené vesnice nikoliv z baterky nezvaného hosta, jak jsme se původně domnívali. Vrátil jsem se zpátky do tábora a po skončení zábavy jsme šli spát.

 Zimni-soustredeni-dm-v-moravskem-krasu-4 Zimni-soustredeni-dm-v-moravskem-krasu-5

Druhý den jsme vstali brzy ráno a po rozcvičce a skromné snídani jsme soutěžili ve střelbě ze vzduchovky. Byla to zábava a výherce si odnesl zajímavou cenu. Potom následovalo cvičení sebeobrany, technik přežití a dalších zajímavých věcí. Po skončení programu jsme zlikvidovali tábor, vše jsme uvedli do původního stavu, sbalili batohy a odebrali jsme se zpátky k autům, kde jsme se rozloučili a odjeli domů.

 Zimni-soustredeni-dm-v-moravskem-krasu-6 Zimni-soustredeni-dm-v-moravskem-krasu-7

Celá akce jako vždy proběhla v přátelském duchu, chvílemi to bylo lehce napínavé a někteří z nás si opět odnesli nějakou tu novou zkušenost i zážitek. Na závěr chci ještě jednou poděkovat všem zúčastněným a ostatním vzkázat, ať zahodí lenost a připojí se taky! Nač ještě čekáš?

 

Marek Rochelt, předseda DM