Dělnická mládež má po šesti letech nového předsedu

12. prosince 2016 VII. sjezd Dělnické mládeže (DM), který se konal na brněnském sekretariátu, zvolil po téměř šesti letech nového předsedu a s ním i nové předsednictvo celé organizace. Dosavadní lídr DM Erik Lamprecht už dopředu avizoval, že se o funkci nebude znovu ucházet a chce se naplno věnovat práci v Dělnické straně sociální spravedlnosti (DSSS). "Jestliže má mládežnická organizace efektivně připravovat mladé národní politiky, pak nelze stagnovat. Musíme dávat pravidelně mladým lidem přičichnout k zodpovědnosti a politické práci," vysvětloval.

Hostem sjezdu byl i předseda DSSS Tomáš Vandas, který poděkoval dosavadnímu vedení za jeho poctivou práci a nastávajícímu popřál mnoho sil.

Pc100349

Tomáš Vandas nebyl ale jediným hostem. Dělnické mládeži se podařilo si vybudovat i silné jméno na mezinárodním nacionalistickém poli a pevné mezinárodní kamarádské vztahy potvrdila i návštěva delegace "největšího mládežnického nacionalistického hnutí Německa" - Junge Nationaldemokraten. Naši kamarádi ze Saska nám demonstrovali svoji podporu a obratem jsme byli pozváni na jejich kulturní a veřejné akce v lednu a v únoru.

Pc100351

Po projevech a zdravicích bylo konečně přistoupeno k volbě vedení, které dostalo jednohlasnou podporu. Novým předsedou DM je tedy od 10. prosince 2016 teprve dvacetiletý student Univerzity Karlovy Hynek Rint z Karlových Varů. V předsednictvu s ním zasednou ještě Viktor Táborský, který povede agendu a vnitřní záležitosti, a dále Štěpán Reich, Lukáš B. a Jakub Svoboda.

Křičíme, když většina mlčí

Tak znělo heslo letošního sněmu a tak zní také výstižný popis charakteristiky naší organizace a jejích členů. Sjezd roku 2016 to jen potvrdil. Národní politika v budoucnu bude v dobrých rukou. Jsou k tomu dány ty nejlepší předpoklady. Dělnická mládež během své existence dokázala připravit hned několik schopných lidí do velké politiky a další generace je s odhodláním připravena pokračovat ve vyjetých šlépějích. Ostatně jak avizoval nový předseda: "DM nadále zůstane hnutím mladých, které podporuje DSSS a tvoří národoveckou scénu v České republice."

Tam, kde starý režim reziví, tam je třeba, aby nastoupilo mládí! Identita - mládež - revoluce!

-red-