Dělnická mládež se vydatně podílí na kampani NPD

Dm-in-chemnitz-2014 20. srpna 2014 V Německu se na přelomu srpna a září konají volby hned ve třech spolkových zemích – v Sasku, Braniborsku a Durynsku. Všechny tři země patří mezi silné oblasti s námi úzce spolupracující Národně demokratické strany Německa (NPD), a tak NPD investuje spoustu úsilí, aby vyšla vstříc volebnímu úspěchu.

Forma spolupráce, kdy se naši mládežníci učí politické práci a přitom fyzicky pomáhají našim zahraničním kolegům a kamarádům při vedení jejich kampaně se v minulosti již několikrát osvědčila, a tak i tentokrát slovo dalo slovo a členové Dělnické mládeže (DM) vyrazili na kampaň do Německa. Naše volební pomoc probíhala, a ještě také probíhá, v dosud nejrozsáhlejší podobě.

Naše týmy se zúčastnily kampaně ve všech třech zainteresovaných spolkových zemích, kde byly nasazeny po celé období letních prázdnin. V Sasku pracovaly souběžně hned dvě naše skupiny – jedna v Chemnitzu, druhá v Pirně. Další skupina ze stranické centrály NPD v Berlíně vyjížděla každý den do nejrůznějších obcí Braniborska. A poslední skupina se zapojila do voleb i v Durynsku.

Nutno dodat, že se nejedná pouze o fenomén česko-německé spolupráce. Evropská solidarita dnešních národovců se pevně zakořenila do podoby našeho hnutí. Díky tomu německým národním demokratům pomáhají v kampani také Španělé, Dánové nebo Norové.

Dm-in-berlin-2014

Dělnická mládež a Junge Nationaldemokraten v Berlíně

 

V Sasku

Už 20.7.2014 vyjíždí skupinka 8 aktivistů z Čech, Moravy i Slezska do Saska, konkrétně do Saské Kamenice (Chemnitz), kde nás krátce po příjezdu vítá lokální vedoucí NPD a naše stará známá Katrin Köhler. Druhý den ráno začínáme s prací. Práce probíhá celý týden zhruba stejně, dopoledne rozdáváme letáčky, noviny a jiné stranické propagační materiály v okolních vesnicích a příměstských částech Chemnitzu a v podvečer zpravidla chodíme věšet plakáty na lampy kolem cest vedoucí přímo městem, ale také u cest vedoucích do Chemnitzu.

Mimo práci jsme měli možnost poznat taky mnoho německých kamarádů, strávit příjemné večery u ohně, prohlídnout si město Chemnitz a mnoho dalšího. Nakonec se dne 28.7.2014 loučíme s místními a všichni se shodujeme, že to byl velmi příjemný týden, který nám přinesl mnoho nových zážitků, zkušeností , ale také nových kamarádů. Naše cesta ovšem nekončí, většina výpravy pokračuje dále do Berlína, zatímco druhá skupina našich se pohybuje při obdobné práci v saské Pirně, kde je ubytována v lokálním stranickém sídle.

Do Berlína

Z Chemnitzu do Berlína nás vyráží již jen 6, 2 z našich se vydávají za pracovními povinnostmi opačným směrem, tedy domů. Nicméně jsme cestou doplněni novými tvářemi a do Berlína dorážíme v plném počtu. Na centrálu NPD, kde strávíme nadcházejících 14 dní, dorážíme k večeru, kde nás vítají němečtí kamarádi pivem a klobásou. Další den ráno již začínáme pracovat. Práce probíhá po celou dobu pobytu zpravidla stejně, ráno si připravujeme plakáty a v poledne vyrážíme s dodávkou do různých měst a vesnic Braniborska, kde vyvěšujeme plakáty na lampy. Samozřejmě opět to nebylo jen o práci, mnoho večerů jsme strávili s různými německými nacionalisty.

Také jsme měli tu možnost účastnit se letního festivalu NPD a též mítinku NPD, který se konal před Braniborskou bránou za účasti europoslance Uda Voigta. V neposlední řadě měli někteří z nás tu možnost vidět naživo fotbalovou bundesligu nebo si zaplavat v místní přehradě. Nakonec se dne 10.8.2014 loučíme, plni nových zážitků, zkušeností a nabytých přátelství a jedeme domů.

Thüringen

Poslední štace aktivistů DM jsou volby v Durynsku, kde naše skupinka pracuje i v těchto dnech a zůstane na místě až do posledního srpnového dne.

Pro nás nabídly německé volby zcela neocenitelné zkušenosti, jaké se nedají v našich podmínkách nabrat. Věříme, že se naše práce pozitivně projeví a naši přátelé z NPD dosáhnou výsledků, jakých si předsevzali. Stejně tak věříme, že nabitý politický potenciál aktivistů Dělnické mládeže pomalu ale jistě přetvoříme v pevně strukturované a fungující politické hnutí v naší zemi.

Evropa – mládež - revoluce

-red-