Dělnická mládež se zúčastnila Pochodu za samostatné Slovensko

1. dubna 2014 V sobotu 29.3.2014 se v slovenské metropoli konal Pochod za samostatné Slovensko. Na pozvání našich kamarádů ze Slovenské pospolitosti (SP) se ho zúčastnila také asi desetičlenná skupina aktivistů DM hlavně z Ostravy a Brna.

Na vlajce Evropské unie, která nápaditě představovala řečniště, se postupně vystřídali tři řečníci. Nejprve vystoupil pobočník vůdce SP, který mimo jiné označil vlajku EU za hadru hyzdící slovenské státní budovy. Po něm hovořil jako zástupce nacionalistů z Česka člen předsednictva DM, Jaromír Holek, který vyzýval k renesanci tradičních evropských hodnot. Řečnickou část uzavřel vůdce SP Vladislav Škrabák, který sáhl do svědomí všem slovenským nacionalistům. Posteskl si také nad menší účastí na akci. Je fakt, že zhruba stovka lidí, která se na Hodžově náměstí sešla, rozhodně není oslnivá.

Po projevech následoval pochod na bratislavský hrad. Část kolemjdoucích pouze zvědavě zírala, část projevovala pochodujícím nacionalistům sympatie. Skandování proti unijních hesel vynikalo hlavně v okolí budov, které hyzdila hvězdnatá vlajka. Akci zakončil krásný výhled z Hradu na slovenské hlavní město a společná fotografie u velkomoravského knížete Svatopluka. Stejně jako naše dva národy spojuje společná historie ve Velkomoravské říši, tak nás spojuje také společný nepřítel dneška – monstrum zvané Evropská unie. Stop diktátu Bruselu!

-red-