DM a JN: Setkání starých přátel v Brně

7580_523766211093719_5896300110705111309_n 21. liatopadu 2014 O prodlouženém víkendu 15. - 17. listopadu jsme mohli v Brně pohostit mladé nacionalisty z Německa. Skupina z JN - Junge Nationaldemokraten (Mladí národní demokraté) z Braniborska přijela v sobotu kolem třetí hodiny. Tuto skupinu tvořili nám dobře známí aktivisté a kamarádi. Ubytovávají se v naší mládežnické centrále a celý večer se pak nese v kamarádském duchu. Stihli jsme také návštěvu brněnského hradu Špilberk. Další den byla v plánu návštěva brněnského hřbitova, který kromě jiného uchovává i ostatky mnoha vojáků. Naši kamarádi tedy navštívili místa určená pro padlé německé vojáky a společně jsme jim vzdali tichý hold. Na hřbitově také provedli fotodokumentaci akce.

V neděli potom přijela již o něco početnější skupina mladých národních demokratů, tentokrát ze Saska. Po dlouhé cestě mají hlad a tak je zveme do restaurace, kde si mohou pochutnat na výborném pivě nebo guláši.  Téhož večera pak všichni navštěvujeme koncert skupin Sguad 96, Reborn a Karlos band ve městě. Panuje opravdu přátelská atmosféra a domů se dostáváme až v pozdních nočních hodinách.

Velký den je tu. Před demonstrací ještě provedeme německou výpravu po městě, mohou například obdivovat kostel sv. Jakuba nebo dumat nad tím, jak funguje orloj na náměstí Svobody. Času však není nazbyt a tak se už po obědě všichni připravujeme na demonstraci. Němci přicházejí se svými vlajkami a transparenty a jejich skupina působí velmi dobře. V první části demonstrace přednesl svůj projev i další zahraniční host, Matthew Heimbach z americké organizace mladých amerických tradicionalistů. Po pochodu městem pak promluvili dva zástupci nacionalistické mládeže - Erik Lamprecht z DM a Paul Rzhehaczek z JN Sachsen. Oba jejich projevy byly velmi výstižné. Demonstrace u Městských lázní končí a to právě ve chvíli, kdy přichází dav „tolerantních“ milovníků jednorožců. Přes jejich provokování jsme se nezapletli do žádných násilností a zároveň jim odhodlaně demonstrovali naši svornost. Po odchodu z místa se musíme s oběma skupinami rozloučit, neboť před sebou mají dlouho cestu do Německa.

Jakými slovy zakončit víkend je snad jasné: „Evropa - mládež - revoluce!“

Hynek Rint