DM Beroun pořádala kurz sebeobrany

Dne 15.4. jsme se sešli v Berouně s místní organizací, kde jsem si připravil pro členy DM krátký kurz sebeobrany. Celý kurz byl rozdělen na teoretickou a praktickou část. V teoretické části jsme si řekli něco málo o nutné obraně a krajní nouzi z pohledu trestního zákoníku a nadále jsem vyvrátil nejčastější mýty a dezinformace ohledně přiměřenosti a nepřiměřenosti obrany. Také jsme si řekli jak předejít fyzickému útoku, jak se zachovat bezprostředně po skončení útoku a jak celou věc případně řešit s úřady. Nedílnou součástí byla samozřejmě psychologická příprava, bez té nemáte vůbec žádnou šanci, ať už jste sebevíc silnější nebo rychlejší.

Dm-beroun-kurz-sebeobrany-1

V praktické části jsme si nacvičili jednoduché ale účinné obranné techniky, ať už proti holým rukám, teleskopu či noži (žádné složité techniky co vyučují někteří ,,odborníci" v tělocvičnách za peníze, které vám jsou v reálném konfliktu stejně k ničemu). Také jsme si v různých modelových situacích ukázali použití obranného spreje. Dále jsme si ukázali jak se dostat ze sevření útočníka např. z tzv. ,,kravaty". A nakonec jsem si připravil krátkou ukázku obrany proti psům.
Dm-beroun-kurz-sebeobrany-2

Celý kurz proběhl v přátelském duchu a každý z účastníků si odnesl nějakou tu zkušenost. Po skončení akce jsme se přesunuli do místního podniku, kde jsme plánovali budoucí akce DM. Na závěr bych chtěl poděkovat všem členům za účast.

Marek Rochelt, tajemník DM