DM přenocovala na Křivoklátsku

Ve dnech 13.6. - 14.6.2020 podnikla Dělnická mládež vandr na Křivoklátsku. Cílem bylo zdolání naplánované trasy za jakéhokoliv počasí, posílení fyzičky, prověření psychické odolnosti, zdokonalení dovedností pro přežití v přírodě, utužení kamarádství a ideologické školení mládeže.

2020-06-13-1

V sobotu ráno jsme vyjeli vlakem z Prahy do Berouna, kde na nás čekal Patrik. Společně jsme vyšli po turistické značce až na kamennou rozhlednu Děd (492 m n. m.). Zde jsme si vychutnali výhled do okolí. Z rozhledny jsme šli krásnou přírodou směrem k obci Nižbor. Zhruba v polovině cesty nás přepadla silná bouřka s lijákem. Rychle jsme vytáhli celtu, schovali se všichni pod ní a čekali, až se situace zlepší. Asi po hodině jsme pochodovali dál až k řece Berounce, kde ležel Nižbor. Toužil jsem se vykoupat v řece, tak jsem ji rovnou přeplaval tam a zpět. K večeru jsme hledali místo k táboření a zvolili jsme místo v lese na levém břehu Berounky. Přivázali jsme 2 plachty s oky mezi stromy a byli jsme tak chráněni před případným deštěm. Rozbalili jsme spacáky a plodně diskutovali a budoucích plánech DM. Dominik držel stráž, zatímco jsme spali. Podařilo se mu vyfotit nádherný východ slunce.

2020-06-13-2

V neděli ráno přišla na řadu rozcvička v podobě dřepování, klikování a protahovacích cviků. Po snídani jsme spokojeně vyrazili na pochod podél pravého břehu Berounky až do vesnice Žloukovice. Celou cestu nám pršelo. Občerstvili jsme se v místním hostinci. Jakmile přestalo pršet, šli jsme dál po turistických trasách. Některým z nás došla voda, tak jsme si doplnili zásoby pitné vody z potůčku pomocí filtračního systému. Po červené turistické značce jsme doputovali až do závěrečného cíle, na velkolepý hrad Křivoklát. Každý z nás je pyšný na naši českou historii! Z Křivoklátu jsme po páté hodině jeli vlakem domů.

2020-06-13-3

Akce dopadla skutečně na jedničku. Dokázali jsme překonat nepříznivé, horké a dusné počasí i místy silně bahnitý terén. Ve všech situacích jsme spolu táhli za jeden provaz! Nela měla na sobě několik čerstvě přisátých klíšťat, tak jsem jí je opatrně vytáhl pinzetou z KPZ (krabička poslední záchrany). Chceš s námi také zažívat skutečná dobrodružství? Chceš podpořit i naše jiné smysluplné akce? Není ti lhostejný osud naší země a cítíš se být nacionalistou? Tak přijď mezi nás!

Martin Aubrecht, předseda DM