DM přenocovala v Českém ráji

Raj1 5. července 2019 Ve dnech 29.6. - 30.6.2019 putovala Dělnická mládež v krásné přírodě Českého ráje. Cílem této akce bylo především utužování našeho kamarádství, prověření psychické a fyzické odolnosti, rozvíjení znalostí pro přežití v přírodě, ideologické školení a budování respektu k přírodě.


Sešli jsme se v sobotu ráno na vlakovém nádraží v Turnově, odkud jsme vyrazili po turistické značce do CHKO Český ráj. Cestou jsme se vykoupali v řece Jizera, která nás v horkém počasí skvěle osvěžila. Předvedli jsme si použití filtru na vodu, který zbaví vodu bakterií a nečistot. Přefiltrovanou vodu z řeky jsme všichni ochutnali. Naším dalším cílem byla zřícenina hradu Zbiroh. Od ruiny jsme se po několika kilometrech dostali do okruhu Besedických skal, kde jsme si prošli většinu skal a jeskyní. Utábořili jsme se u skály Sokolík nedaleko vrchu Sokol (562 m n. m.). Na řadu přišlo ideologické školení a plodné návrhy na akce a strategie DM. Zalehli jsme do svých spacáků a pozorovali noční oblohu. V neděli ráno jsme pochodovali s naší vlajkou do obce Malá Skála, kde jsme se vykoupali v Jizeře a potom jsme navštívili zříceninu hradu Frýdštejn. Bohužel čas byl nemilosrdný a museli jsme odpoledne odjet z Malé Skály vlakem domů.
Raj2
S některými novými členy jsme se viděli vůbec poprvé a shodli jsme se všichni na tom, že i přes náročnost terénu a vysoké teploty nevznikla žádná konfliktní situace. Užívali jsme si pobyt naplno a cítili se spolu velmi dobře. Potěšil nás po cestě jeden pán, který nás oslovil s tím, že nám fandí. Nejvíc nás zahřála u srdce jedna místní mladá slečna, která se k nám rozhodla přidat, když viděla, že jsme normální lidé. Pokud chceš s námi zažívat podobná dobrodružství a opravdové kamarádství, přidej se k nám!


ČEST, KAMARÁDSTVÍ, DISCIPLÍNA!


Martin Aubrecht, předseda DM