DM uklízela okolí pramene Světice

17.4.2021 proběhl již 6. každoroční úklid přírody v okolí pramene Světice na Mělníku. Pro uskutečnění této eko akce se sešlo 7 motivovaných nacionalistů. Tradičně přišlo na řadu krátké školení o strategii naší akce. V záloze jsme měli plně vybavenou lékárničku. Rozdali jsme pytle, rukavice a pustili se do práce.

 2021-4-22-1

Na začátku nás velmi zabolel pohled na zdevastovanou přírodu. Bylo zde vykáceno mnoho dřevin a navezena sutina. Na odboru životního prostředí města Mělníka se v nejbližší době dozvíme, kdo má v této devastaci přírody prsty. Velkou radost nám udělal mohutný pramen, který zde v takové míře nepamatujeme. Sebraný odpad jsme třídili na smíšený, sklo a PET lahve. Jako vždy zde nechybělo mnoho bizarního odpadu. Dalším důkazem nelidské tváře kapitalismu byl zbídačený bezdomovec, který zde žije ve stanu v hromadě odpadků. Za relativně krátký čas jsme udělali hodně práce, jejíž výsledek je opravdu viditelný. Odpad jsme odnesli do sběrného dvora.

 2021-4-22-2

Následoval kulturní program v podobě posezení v klubovně a podpory mělnického protestu proti testování dětí na školách. Protest přehlušoval policejní vrtulník a účastníky na místě zastrašovala policie. Rozklad společnosti nás silně motivuje k naší další činnosti. Připoj se k nám i ty. S námi se rozhodně nudit nebudeš!

Martin Aubrecht, předseda DM