DM uklízela pramen Světice

1 26. dubna 2019 Na Bílou sobotu (20.4.2019) uklízela Dělnická mládež pramen Světice na Mělníku. Na tento 4. ročník místní eko akce jsme si vzali na pomoc kamarády z Mladých nacionalistů z Ústeckého kraje. Akci jsme pojali výchovně, protože jsme na úklid přírody s sebou měli také 3 děti.
Ačkoliv bylo krásné počasí, tak nás velmi mrzel pohled na znečištěné okolí. Každým rokem bohužel přibývá odpadků. Depresivně na nás působil taktéž pohled na vyschlý potůček, který nikdy v takovém stavu nepamatuji. Po rozdání pracovních pomůcek a istrukcí jsme se pustili do práce. Rozdělili jsme se do několika skupinek, aby byla naše práce efektivní. Zlikvidovali jsme bezdomovecké doupě, které nám připomínalo zrůdný kapitalismus v praxi. Děti našly injekční stříkačku od některé zfetované trosky. Děti znaly postup, jak se v tomto případě zachovat. Zavolali jsme Městskou policii Mělník. Strážníci okamžitě přijeli a injekční stříkačku zlikvidovali. Touto cestou jim velmi děkujeme. Uklidili jsme všechno, co bylo v našich silách do poslední možné chvíle. Před společným focením jsme ještě vyčistili oba břehy potoka Pšovky v okolí můstku. Poté jsme odnesli pytle s odpadky do sběrného dvora. Ochotná obsluha nám zapůjčila kolečko pro ulehčení práce, protože něco se do pytlů nevešlo.
2
S letošním ročníkem jsme nadmíru spokojeni. I když jsme z různých vlasteneckých skupin, dokázali jsme táhnout za jeden provaz! Z toho totiž mají neomarxisté největší strach! Proti sprostému hyenismu našich spoluobčanů nesmíme přestat bojovat! Chceme čistou a spravedlivou Evropu!
Martin Aubrecht, předseda DM