Finanční krize na obzoru

45997333_1961371953950140_6526583769871155200_n 4. ledna 2019 Mračna se stahují! Konec blahobytu v ČR se nezadržitelně blíží. Finanční krize je na spadnutí. Více vnímaví lidé si toho všímají a uvědomují si důsledky. Ta méně vnímavá individua se zadlužují stále víc a víc - sekají bezhlavě dluhy!

Nic neroste do nebe - ani cena akcií, komodit nebo třeba nemovitostí! Burzy čím dál tím víc kolísají, sazby hypoték raketově rostou a navíc dále porostou! Nejvíce za posledních 9 let. Politická nestabilita, protekcionismus a obchodní války přilévají olej do finančního ohně! Mamonáře vychované tímto zkorumpovaným systémem zajímá ovšem jen jediné: peníze, nová auta, luxusní byty, ohromné baráky - prostě mají velký oči! Kupují nesmyslně předražené nemovitosti, jejichž cena je neobhajitelná. Pak je tady skupina rádoby investorů do nemovitostí, řekněme šmejdů, kteří způsobují akorát to, že uměle navyšují cenu, kterou táhnou svoji prašivou poptávkou. A slušní lidé, např. rodiny s dětmi, poctivě a slušně pracující a mnozí další, nemají díky tomu kde bydlet, protože se pro ně stává bydlení nedostupné! Pozor na tyto lačné hyeny, které vidí jen svůj vlastní finanční prospěch a vysávají ty poctivé! Žene je touha po penězích, mamon a konzumní způsob života.

Dost možná brzy zjistí, že právě mamon bude jejich konečnou stanicí do finančního pekla. Pak už není cesty zpátky! Třeba vystřízliví a uvědomí si, že jsou i jiné hodnoty jako např. lepší a kvalitnější životní prostředí, bezpečí rodiny a blízkých před přistěhovaleckou verbeží, lepší mezilidské vztahy!

"Buřitsch"