Kulturní den DM a JN v Mělníku

Kultura1 25. března 2019 Dne 23.3.2019 se ve středočeském Mělníku konal Kulturní den Dělnické mládeže a německých Junge Nationalisten (JN). Čtyři desítky českých a německých nacionalistů se nejprve společně vydaly do místní kanceláře DSSS a DM. Odtud se naše výprava přesunula k prohlídce mělnického podzemí, kde se nachází nejširší středověká studna v České republice (4,54 m). Společně jsme se přesunuli do regionálního muzea, kde jsme si prohlídli výstavu ,,Jak se žilo za Protektorátu‘‘. Poté jsme si v klidu vychutnali nejkrásnější mělnické památky, jako jsou například dominanty Mělníka Chrám svatého Petra a Pavla, pocházející již z konce 10. století, původně v románském slohu, který byl koncem 15. století přestavěn ve stylu pozdní gotiky a zámek, patřící od roku 1753 rodu Lobkowiczů. Pod zámkem se nacházejí rozsáhlé vinné sklepy. Všechny fascinoval pohled z vyhlídky na soutok Labe s Vltavou. Slunečné jarní počasí nám vskutku přálo, a tak jsme s chutí sešli z kopce dolů k Labi. Přešli jsme most Josefa Straky a doputovali jsme až ke zdymadlům laterálního kanálu. Odtud jsme vyšli přes obec Hořín zpět do města.

Na schodech u kostnice jsme udělali společnou fotografii, kde jsme drželi transparent ,,VYSTUPME Z NATO!‘‘ u příležitosti 20 letého výročí bombardování Jugoslávie agresory ze Severoatlantické aliance.

 Kultura2

Na závěr jsem předal Maikovi Müllerovi (předseda saských JN) výborné mělnické víno jako vzpomínku na tento krásný den. Nebojím se říci, že se akce všem velmi líbila a silně utužila přátelství mezi českými a německými nacionalisty.

Martin Aubrecht, předseda DM