Letní soustředění DM v Českém středohoří

Naše soustředění bylo naplánováno na 4.9. – 5.9.2021. Pozvali jsme našeho partnera Viktora Táborského (MN) a německého kamaráda H. ze Saska. Cílem byl náročný pochod, rozdělání ohně, bivakování, filtrace vody, ideologická diskuse a střelba z pistolové kuše, pružinové pistole a CO2 pistole na ocelové broky. Počasí Dělnické mládeži velmi přálo.
2021-10-25-1
V poledne jsme vyjeli z Ústí nad Labem historickým vlakem do Velkého Března (Großpriesen). Po zelené turistické značce jsme došli na Pláň (596 m), kde jsme si zastříleli z pistolové kuše. Z Pláně jsme doputovali do Zubrnic (Saubernitz), kde jsme se chvíli osvěžili v hostinci. Asi kilometr od vesnice jsme našli vhodné místo k táboření v lese. Rozdělali jsme oheň a opékali jsme vuřty. Příjemně nasyceni jsme začali debatovat o budoucích akcích a strategii našeho mládežnického nacionalistického hnutí. Německý nacionalista se námi cítil jako doma. Atmosféra u ohně byla fantastická.
2021-10-25-2
V neděli brzy ráno nás probudil náš hlídkař, který po celou noc udržoval oheň, hlasitým ,,Vstáváme!‘‘. Dali jsme se do cvičení a poté jsme se nasnídali. Následovalo cvičení střelby z pružinové pistole na diabolky a z CO2 pistole na ocelové broky. Důkladně jsme uhasili oheň a po červené značce jsme se vydali do obce Těchlovice (Tichlowitz). Prošli jsme kolem Bukové hory (683 m). Cestou jsme si předvedli čištění vody filtrem. Z potoka pak chutnala voda lahodně a doplnili jsme si zásoby vody. Z Těchlovice jsme pochodovali na zříceninu hradu Vrabinec (Sperlingstein, 395m), která stojí na stejnojmenném čedičovém vrchu. Toto magické místo nás neskutečně okouzlilo. Naskytl se nám nádherný výhled na České středohoří a Děčínskou vrchovinu. Zříceninu jsme si důkladně prohlédli. Z Vrabince jsme se vrátili do Těchlovice, odkud jsme v podvečer odjeli vlakem zpět do Ústí nad Labem.
2021-10-25-3
Tato akce se povedla na výbornou. Cíle byly splněny. Někteří z nás si opravdu sáhli na dno. Těžký terén se s nikým nemazlil a u někoho to odnesly nohy plné puchýřů. Střelba naše soustředění velmi obohatila. Příště si zastřílíme z dalších zbraní, se kterými si to můžeš vyzkoušet i ty. Střelba do černého je naším osudem. Těšíme se na tebe!
Martin Aubrecht, předseda DM