Marek Rochelt (DM): Dvojí metr systému

Je sobota 20. dubna, v Praze se koná utkání Sparty a Baníku Ostrava a jak už to tak bývá, na zápas dorazí, řekněme i poněkud radikálnější fanoušci (chuligáni) obou klubů a jak už víme, tyhle skupiny se nemají příliš v lásce, takže se občas stane, že se do sebe takříkajíc pustí, ale to už k tomu prostě patří. S tím nikdo nic nenadělá. Rád bych však podotkl, že drtivá většina těchto fanoušků jsou zcela normální lidé v běžném životě, jenom si čas od času navzájem tzv. dají po držce někde na louce nebo na stadionu. Mám mezi nimi přátele, takže vím o čem mluvím.

Ale vraťme se k onomu zápasu, respektive k událostem po něm.
Na místě se zatýkalo za úplnou, s prominutím, kravinu. Někteří fanoušci Sparty si pravděpodobně někde dali pár piv, takže se asi úplně zcela neovládli a prostě začali vyvádět blbosti, podle toho co jsem četl a slyšel. Někteří údajně prováděli určitá gesta a jiní zas cosi měli pokřikovat někde v metru a za to teď budou popotahovaný po soudech, za takovou hloupost, kterou by za střízliva neudělali.
Ale, když si někdo na sebe vezme triko s masovým vrahem Che Guevarou, běhá po Václaváku se srpem a kladivem, mává vlajkou země, která už více než dva roky vraždí ukrajinské ženy a děti, vyhrožuje nám jadernými zbraněmi nebo oslavuje komunismus, který má na svědomí prokazatelně mnohonásobně víc obětí než, vy víte kdo, to už nikdo neřeší.

Já neříkám, abyste chodili a zatýkali kohokoliv, kdo si připne svatojiřskou stuhu nebo plácá nesmysly o tom, jak za totáče bylo líp, ale přestaňte měřit dvojím metrem.

Když už jste před lety zakázali DS tak jste měli zakázat i KSČM, anebo to nechat úplně být.


Jak je možné, že komunisti si můžou vesele propagovat svojí ideologii, kandidovat ve volbách a do toho čerpat peníze od státu, zatímco jiný člověk jde do tepláků nebo odejde s podmínkou jenom za tetování nebo nápis na triku? Ono koneckonců máme komunistu i na hradě, takže se není čemu divit... Víc už k tomu nemám co dodat, k celé tady té komedii. Jinak zadrženým držím palce, ať to s nimi dopadne dobře, sám jsem fanoušek Sparty.

Marek Rochelt, člen předsednictva DM