MAREK ROCHELT /TAJEMNÍK DM/: PŘÍBĚH O VLKU A OVCI ANEB NEHÁDEJ SE S HLUPÁKY

Vlk potká ovci a dají se spolu do řeči. Ovce začne vlkovi tvrdit, že tráva je modrá, s čímž vlk nesouhlasí a odvětí, že tráva je zelená, nikoliv modrá. Ale ovce si stojí za svým a tak se začnou hádat. Hádka nemá konce a tak se domluví, že vyhledají vůdce vlčí smečky, aby rozhodl, kdo má pravdu. Předstoupí tedy před starého a moudrého vlka a požádají jej, aby rozsoudil jejich spor. Ten prohlásí: ,,Ovce má pravdu, tráva je modrá a ty vlku, ty mi zmizni z očí!"

Ovce je radostí bez sebe a utíká zpátky ke svému stádu a u toho si hlasitě zpívá: ,,Tráva je modrá, tráva je modrá!".

Vlk se zmateně podívá na svého vůdce a ptá se jej: ,,Ale vždyť tráva je zelená a ty to víš, tak proč teď říkáš, že je modrá? A proč jsi na mě nahněvaný?"

Starý vlk odpoví: ,,Ano tráva je zelená, v tom máš samozřejmě pravdu. Ale zlobím se na tebe, protože není možné, aby někdo tak chytrý, odvážný a silný jako ty ztrácel čas hádáním se s někým tak bezcenným, hloupým a slabým jako je ovce.

Co si z tohoto krátkého příběhu mají odnést naši členové a příznivci?

Za prvé, my jsme politické sdružení, které se nějak veřejně prezentuje, tzn. že je nutné počítat s nějakou tou kritikou. Takhle už to holt v politice chodí. A za druhé, nás nemusí zajímat, co si kdo myslí, tak proč se máme s někým hádat například v komentářích pod příspěvkem nebo jinde? Něco se ti nelíbí? Tak nelez na naše stránky a když už sem přijdeš s cílem nás sprostě urážet, tak počítej s blokem. Co jiného s tebou? Máme se s tebou dohadovat, když si stejně budeš mlít svoji verzi? Na tohle fakt nemáme čas ani chuť.