OMEZOVÁNÍ OSOBNÍ SVOBODY A SOUKROMÍ ANEB NÁVRAT DO ROKU 1989

Dm-bojujeme-proti-systemu Vidíme to dnes a denně, postupné ukrajování našich svobod, respektive toho co nám ještě z nich zbylo pomocí tzv. ,,salámové metody". Zákazem kouření v hospodách počínaje a zákazem aut či konzumace masa konče, budu-li zacházet do extrému nebo jsou to různá omezení, opatření anebo třeba shromažďování citlivých údajů každého z nás pod různými záminkami jako bezpečnost, digitalizace, pohodlnější a rychlejší vyřizování všeho možného, větší přehlednost atd, atd... To je sice hezké, ale za jakou cenu? Ztráty soukromí a svobody?

Jako příklad můžu uvést takovou zajímavou novinku, se kterou nedávno přišlo ministerstvo pro místní rozvoj ČR pod vedením šéfa Pirátské strany Ivana Bartoše. O co tedy jde?

Pojedeš někam s někým a budete potřebovat někde přespat, zajdete tedy do místního hotelu či jiného ubytovacího zařízení a požádáte o pokoj. Obsluha hotelu podle tohoto nařízení nově bude mít povinnost vyžádat si od vás vaše veškeré osobní údaje jako je jméno a příjmení, datum narození, místo bydliště a také za jakým účelem tam jste a to ještě není všechno, neb všechny tyto údaje, které jste sdělili poputují do centrální databáze ministerstva, kde se budou uchovávat po dobu šesti let, což znamená, že budete pod neustálým dohledem. To vše pod pokutou 100 000 Kč, pokud tak personál hotelu neučiní.

Vláda tak nově bude mít informace o tom, kde jste byli, s kým jste byli, kdy a za jakým účelem jste tam byli, atd.

Otázka zní a už ani nevím pokolikáté: Kam až to necháme zajít?

Každý, kdo má všech pět pohromadě, to musí vidět a pokud ne, ať si dá facku nebo ledovou sprchu!

Žijeme v totalitním státě, kde člověka odsoudí za komentář na internetu, za nápis na tričku, za odlišný pohled na některé věci jako to můžeme vidět na Slovensku nebo za tetování a do toho všeho chtějí sledovat každý náš pohyb. Je čas sundat růžové brýle a začít proti tomu něco dělat, nebo se jednoho krásného dne může stát, že dopadneme jako v Číně nebo v Severní Koreji.

Marek Rochelt, předseda DM