Proč nám všichni lžou?

Krysa 24. února 2019 Ze všech stran slyšíme, jaký máme úžasný blahobyt, jak rostou platy, jaká je nejnižší nezaměstnanost. Jednoduše konzum jásá radostí! Média a politici to ještě přikrmují. A co dál? Už nikdo z nich neříká, že krize právě nastala. Jediný stimul, které nenasytné lidi, tzv. vychcánky, žene jako hyeny, jsou peníze! Neberou ohled na životní prostředí kolem sebe, na dobré mezilidské vztahy, na rozvoj a obranu své vlasti, českou kulturu a tradice a ani na poctivě pracující lidi, kteří tvrdě pracují, mnohdy za pakatel! Tito vykořisťují ostatní. Vše se vytrácí pod tíhou peněz. Navíc někteří vítají s otevřenou náručí své nové spoluobčany s arabským původem.

Firmy propouští. Týká se to velkých strojírenských firem, automobilového průmyslu, finančního sektoru aj. Navíc EU je totálně v rozkladu. Nehorázně zadlužené země jižní Evropy, Brexit bez dohody, Německo směřující k recesi, migrace, která nemá obdoby! Díky nehorázně se zvyšujícím sazbám na hypotečních úvěrech a úvěrech obecně, zvyšujících se cen energií, rostou náklady domácností! Nákladové břímě se tedy nezadržitelně zvedá! A bude hůř. Sazby a náklady na život ještě dál porostou. Zvýší se nezaměstnanost, ale závazky zůstanou. Až praskne nemovitostní bublina pod tíhou všech negativních faktorů, mnozí zapláčou, že kupovali nemovitost za nesmyslné peníze. Ale proč ne… Developeři se těší z vysokých marží, realitky z nemravních provizí a stát jásá nad vysokým výběrem daní za převod z prodeje nemovitostí, a tak jsou vlastně všichni spokojeni.

Mnozí mamonáři však možná později vystřízliví a řeknou si, že peníze nejsou všechno. Že existují i jiné lidské hodnoty! Pak už možná bude ale pozdě. Pryč s mamonáři a jim podobnými vychcánky! Je potřeba podporovat slušné a poctivě pracující lidi, protože právě ti přináší společnosti přidanou hodnotu!

,,Buřitsch''