Report: Svatováclavské setkání 2014

Sv-vaclav2014titulni 30. září 2014 Při příležitosti svátku sv. Václava se v tento den, 28. 9. 2014, setkává skupinka nacionalistů v malebném historickém městečku Štramberk, aby vzpomněla na tuto důležitou postavu historie, která měla zásadní podíl na budování českého národa.

Sraz byl naplánován na zdejším vlakovém nádraží, odkud se pak všichni zúčastnění ubrali k hlavnímu bodu dne, soše sv. Václava v životní velikosti, která se nachází ve zdejším Národním sadu. U sochy nacionalisté vytahují vlajky a transparent vyrobený k této příležitosti, proběhne společné focení a poté je přečten projev nezávislého aktivisty, který ve své řeči vzpomněl na osobu sv. Václava, rovněž přirovnal jeho činy k činům dnešních politiků a vyzval k pokračování úsilí nacionalistů k dosažení opravdové svobody a jednotného národa.

Poté se všichni vydali na procházku Národním sadem, kde se zastavili u jeskyně Šipky, která je známá zejména objevením čelisti neandrtálského dítěte. Následně nacionalisté vyrazili s vlajkami na hlavní turistickou doménu města – Štramberskou trúbu. Zde část našich kamarádů vyšla do věže a vyvěsila z ní vlajky.

Je potěšující, že my, nacionalisté, nezapínáme na svou historii a tradice a pravidelně si odkaz svých předků připomínáme. Zejména, když jde o tak důležitou postavu, jakou je bezesporu kníže Václav. Proto doufáme, že se sejdeme i příští rok a snad i ve větším počtu.

Svatý Václave, nedej zahynout nám i budoucím!

-red-