ROZHOVOR S NOVÝM PŘEDSEDOU DĚLNICKÉ MLÁDEŽE MARKEM ROCHELTEM

Marek-rochelt-predseda-dm 1) Ahoj Marku, na nedávném IX. celostátním sjezdu DM, jsi byl zvolen jejím předsedou. Dovol nám za redakci ti pogratulovat ke zvolení a zeptat se, jak hodnotíš proběhlý sjezd?

Ahoj, díky za blahopřání. Sjezd hodnotím velmi kladně, i když účast bohužel nebyla stoprocentní, ale takhle už to holt chodí na této scéně, nikdy nejde zařídit, aby se na akci dostavili úplně všichni. Samozřejmě těm, kteří se zúčastnit nemohli, nic nevyčítám.

2) V bývalém předsednictvu jsi byl jako tajemník DM jedním z nejaktivnějších členů. Jak bys zhodnotil toto své působení?

Velmi pozitivně a dokonce si troufám říct, že za tu dobu se z DM pro mě stalo něco jako druhá rodina.

Bohužel to ale mělo i své stinné stránky a to v podobě zbabělců, zrádců či jiných nežádoucích živlů v našich řadách. Nebudu ty jedince jmenovat, ale naši členové i někteří příznivci jistě ví, o kom mluvím. 

3) Bývalý předseda DM Martin Aubrecht a bývalý místopředseda DM Patrik Čížek dali v rámci bilancování svého působení nově zvolenému vedení několik důležitých rad pro další aktivitu. Jakým směrem hodláš vést jako předseda DM, její další aktivitu?

Tak v první řadě bych jim chtěl poděkovat za práci, kterou vykonali během jejich působení jak v DM tak i na celé nacionalistické scéně a jejich rady si samozřejmě vezmeme k srdci.

A pokud jde o budoucí činnost DM tak jak už jsem říkal, doba si žádá hlavně činy a ne filosofování. Nečekej tedy sezení v nějaké přednáškové místnosti, jak to můžeme vidět u jiných podobně smýšlejících skupin. Tohle je k ničemu.

My se zaměřujeme hlavně na fyzické aktivity, ať už jde o sportovní akce všeho druhu, kulturní akce, výlety a samozřejmě i naše kurzy přežití a mnoho dalšího. Samozřejmě nějaké sebevzdělávání jednotlivých členů je taky důležité, o tom žádná. K čemu je nám člověk, který má sílu, ale IQ neandrtálce a k čemu je nám člověk, který má diplomy, ale neumí si ani zavázat kanady či rozdělat oheň, natož pak ubránit sebe či své blízké? 

K ničemu.

4) Mladou generaci v současnosti ničí systém dekadentního liberalismu. Mezi mladými se však najdou i ti, kteří jsou stejného smýšlení jako my a sympatizují s našimi aktivitami, ale váhají se k nám připojit. Co bys jim vzkázal?
Ano to je obrovský problém dnešní doby, neb právě mladá generace představuje budoucnost naší civilizace. Vidíme to všude.
Samozřejmě, že jsou i tací mezi nimi, ale je jich čím dál míň a míň a než se k nám mnohdy stačí přidat, tak se nechají svrhnout špatnými lidmi skrz alkohol, drogy a jiná svinstva.
Jediné, co jim můžu vzkázat je, ať zahodí lenost a přidají se k nám. Záleží na nich, jestli si užijí svůj život naplno a nebo se budou někde flákat s jointem v držce s dalšími degeneráty, tlemit se jak idioti a na pokraji čtyřicítky budou skuhrat, jak je všechno bolí, jak už nic nemůžou, jak už jsou na všechno starý a tak podobně. Oni si musí vybrat. My je k tomu můžeme jedině motivovat skrze naše příspěvky apod. Ostatní je už na nich.
Tak neváhej a dej o sobě vědět!
Děkujeme ti za odpovědi a za redakci přejeme tobě, i nově zvolenému vedení, hodně kreativity, sil a odhodlání při nadcházejících akcích.
-red-