V Brně se nám líbí, rádi se vrátíme

18198683_1380711215353937_4243537255848603909_n 3. května 2017 Namísto obvyklé rekapitulace shromáždění se pustíme spíše ke shrnutí širšího kontextu celé akce i s ohledem na náš vývoj do budoucna. Jsme si samozřejmě vědomi, že pryč jsou časy, kdy se nás scházely tisíce a kdy jsme se vlastně nemuseli nějak více snažit o to, abychom se dostali do médií. Přestože ideově i kvalitativně si držíme minimálně svůj standard, tak okolnosti zkrátka vytvořily situaci, kdy naše hnutí rozmělňují občanské prodemokratické spolky, které jsou systémovým produktem, namísto aby byly režimu alternativou – tak jako je právě jedině naše hnutí.

Naši stálost a pevnost přitom všem však dokazuje naše vybudovaná pozice v rámci evropského národního hnutí a dokázal to i letošní 1. máj, kterého se zúčastnili i hosté ze Slovenska, Německa, Maďarska a Polska. Všem patří naše velké díky. Společně za naši Evropu!

Naše největší díky ale musí bezpochyby patřit našim odpůrcům, a to jak organizátorům rekrutujícím se z řad brněnských neomarxistů napojených na brněnskou radnici, tak i obskurní skvadře asociálů, která přišla protestovat, blokovat či rozdávat toleranci a lásku způsobem poněkud svérázným.

Přestože s naší dvousethlavou účastí, programem i disciplínou účastníků můžeme být nadmíru spokojeni, tak jedině díky našim odpůrcům nás byla plná média – a to přece chceme! Znáte tu poučku o užitečných idiotech? Neexistuje asi lépe ilustrující příklad než ten z brněnského 1. máje. A užiteční idioti se ještě plácají po ramenech, jak to těm „náckům“ natřeli – prosím, takhle nám to můžete natřít častěji, vůbec se nebudeme zlobit.

A protože toto vše se ukázalo jako maximálně efektivní pro naši politickou strategii, ale i jako atraktivní pro účastníky našich dřívějších akcí, kteří už třeba přestali chodit na politická shromáždění s odůvodněním, že nejsou přáteli řečnění, nýbrž činů, tak jsme se pevně rozhodli, že v Brně budeme nyní demonstrovat velmi, ale velmi často.

Už teď je téměř jisté, že poprvé narušíme naši tradici střídání lokalit a do Brna se vrátíme i příští rok na 1. máj 2018. Ale v plánu máme i hned několik dalších atraktivních akcí v nejbližší době. Ta první bude zaměřena proti brněnské radnici a jejím kulturně marxistickým praktikám, pod kterými jsou podepsáni především zástupci Žít Brno a zelených.

A věřte, že pokud budeme znovu napadáni, tak se budeme bránit. Jak se ukázalo, policie místo aby zajišťovala výkon našeho shromažďovacího práva i bezpečnost účastníků naší akce, tak naše shromáždění ještě narušuje. Příště budeme připraveni ještě lépe!

Tam, kde vládne bezpráví, je odpor povinností!

Za svobodnou Evropu našich národů!

Kamarádi, chopme se příležitosti!

S odvahou vzhůru do ulic za budoucnost evropského člověka! Odpor!

-red-