V Ústí nad Labem proběhlo setkání nacionalistů

2.4.2017 Dne 1.4. se uskutečnilo setkání evropských nacionalistů v Ústí nad Labem. Akci pořádala Dělnická mládež ve spolupráci s našimi německými kolegy z Junge Nationaldemokraten (JN), avšak nachyběli ani aktivisté z Finska a Švédska.

Kulturní den, jak by se dalo naše setkání nazvat, byl pojat v kamarádském duchu. Naši zahraniční bratři v boji za svobodnou Evropu byli provedeni městem a seznámeni s nejznámějšími historickými budovami, jako je například kostel Nanebevzetí Panny Marie, též známý jako ,,kostel se šikmou věží", městské divadlo, či ústecká spořitelna.

1-aussig    Předseda DM Ústí nad Labem Jiří Macháček

Poté, co výprava opustila centrum, uctila památku obětí poválečných útoků na civilní obyvatelstvo německé národnosti. ,,Je to součást naší historie a nesmíme na to zapomenout, avšak nemůžeme vytahovat staré křivdy v době úpadku celé Evropy. Není čas řešit minulost, když máme nejistou budoucnost." komentoval Viktor Táborský.

2-aussig

Hlavní cíl byl ale hrad Střekov. Zde delegace absolvovala prohlídku a obohatila znalosti místních aktivistů. Hrad Střekov ve své pestré historii zaujal i skladatele Richarda Wagnera, který zde našel inspiraci pro svou operu Tannhäusser. Po prohlídce a závěrečné řeči proběhla diskuze v místní restauraci a plánování dalších společných aktivit.

1. duben se nesl pod heslem:   EVROPA - MLÁDEŽ - REVOLUCE!