VÁCLAV BÁRTEK /ČLEN PŘEDSEDNICTVA DM/: PIRÁT NA "VLASTENECKÉ" KANDIDÁTCE

Pirat-na-vlastenecke-kandidatce Zase (tento pátek a sobotu) tu máme ten tzv. "svátek demokracie", tedy volby. Tentokrát do Evropského parlamentu (tedy vedení v současnosti už hodně obludné neo-bolševické hydry s názvem EU). Tato instituce je skrz naskrz ovládaná proglobalistickými, kulturně-levicovými živly a podle toho vypadá její destruktivní agenda, kterou prosazuje už zcela nepokrytě a s čím dál větší razancí. I v těchto strukturách se najdou však i pronárodní subjekty, co se tam ty obludné snahy globalistů na zničení evropské civilizace snaží aspoň trochu mírnit. Vše je tam však nastaveno tak, že jejich vliv je zatím spíše marginální, a v důležitých věcech jsou nakonec zpravidla přehlasovány. Takže tyto volby by nebylo vhodné úplně ignorovat, jelikož mohou být šance, jak tam jejich hlasy aspoň trochu posílit, aspoň trochu globalistům tzv. nasypat písek do jejich vražedného soukolí. Globalisti zde opět vsadili na již osvědčenou taktiku, a do svého boje o hlasy vyrazili spojení do jednoho silného pro-unijního celku s názvem Spolu. Pronárodní subjekty za ČR pochopily, že rozdrobení do malých pidistraniček nemají moc šanci tomuto molochu konkurovat, tak se rovněž snaží spojovat do společných koalic a takto svoje šance na získání rozhodujících mandátů ve strukturách EU aspoň trochu zvýšit, aby potom mohly jejímu zločinnému vedení aspoň dýchat na záda a podkopávat jeho nejzhoubnější výmysly.

Kromě poněkud pochybné, avšak na české scéně solidně etablované Okamurovy SPD, které se tam spojila s Trikolórou, tedy pro-kapitalistickou stranou vytvořenou převážně z oddělené frakce více konzervativně a euroskepticky laděných, bývalých členů ODS. Toto spojení se s přimhouřením oka dá označit za "pronárodní", nicméně stále nemá v plánu prosazovat radikální změnu systému, jen kosmetické úpravy a "reformy" toho stávajícího. Tedy je stále ve většině pro-systémové. A pak tu máme Alianci za Nezávislost ČR, co už tu radikální změnu ve svém programu deklaruje, a kde se po letech, mimo jiné, dokázaly spojit i dvě hlavní představitelky české pronárodní scény - Vandasova DSSS a Národní demokracie Adama Bartoše. K nim si ještě řekneme něco později. No, a mnohými je za "vlastenecké" označováno i hnutí s názvem Stačilo! komunistky Kateřiny Konečné. To však má několik hodně velkých ALE! Předně idea komunismu vytvořená Židem Karlem Marxem je od svého vzniku sama o sobě silně protinárodní, pro-globalistická a prosazuje absolutní rovnost i za cenu např. násilného  odnímání a tzv. znárodňování soukromých komodit, a to zcela plošně, bez rozdílu. Z těch stejných pokřivených tezí vychází i vedení právě té dnešní EU, jenom v jejich horším, trockistickém výkladu (rovnost nejen ekonomická, ale i kulturní a etnická). Trockisti chtějí globalismus v nejčistší podobě, takže doslova tzv. "vymazat hranice"! Pravda, naše KSČM tento "moderní" levicový trend zatím nepřijala a programem se stále pohybuje spíše v rovině konzervativně-levicové, dá se říct "labouristické" agendy (na rozdíl třeba od německé DKP). Proto hodně vlastenců ovlivněných propagandou minulého režimu k ní obrací svůj zájem. Však nikdy nemůže být skutečně vlasteneckou strana, jejíž ideový základ vychází z takových přímo anti-vlasteneckých kořenů. Trockistickou agendu u nás potom jedou už zmínění Piráti, co zároveň figurují v naší současné politice jako takoví sekundanti uskupení Spolu.

A teď se dostáváme k největšímu paradoxu letošních eurovoleb - na té "vlastenecké" kandidátce hnutí Stačilo! hned 2. místo zaujímá JUDr. Ondřej Dostál, který byl od února 2021 do září 2022 aktivním členem Pirátské strany a adeptem na funkci ministra zdravotnictví za Piráty! A vzhledem k jeho umístění je tedy velká pravděpodobnost, že pokud toto hnutí překročí kvórum pro získání mandátů v EP, jedním z nich bude i tento ex-Pirát, takže hlas pro Stačilo! je zároveň i hlasem pro něj! Na tom je vidět, jak ve své ideologické podstatě mají tyto dvě strany (KSČM a Piráti) v reálu k sobě velmi blízko. Dotyčný JUDr. Dostál se k hnutí Stačilo! připojil zřejmě z důvodu nesouhlasu s podporou války na Ukrajině, která je ze strany vedení Pirátů projevována velmi výrazně. Však jen naivní blázen by věřil tomu, že se něco změnilo i na jeho dalších ideových postojích, s nimiž se pod Pirátskou stranou ztotožnil. Takže pokud se do EP nakonec dostane (a je to velmi pravděpodobné, pokud bude hodně pomýlených "vlastenců" toto hnutí podporovat) - jak asi bude hlasovat v otázkách přístupu k neevropským imigrantům, sexuálním "menšinám", nebo nedej Bože, totalitním opatřením, až zase přijde nějaká nová p(l)andémie?? Nakonec tzv. "pandemický zákon" tehdy podpořila i KSČM, a madam Konečná během svého působení v EP i v tom ostatním zrovna nehlasovala jako "vzorná vlastenka". Už z tohoto by každému myslícímu, pronárodně zaměřenému člověku mělo být dávno jasné, že hnutí Stačilo! je jen další slepá ulička. Jedinou nadějí na aspoň nějakou opozici proti současné neo-trockistické vládě EU je tedy to uskupení Aliance za Nezávislost ČR. Ačkoli i ta má svoje "mouchy" -značná část navržených kandidátů, hlavně těch z Aliance Národních Sil madam Vladimíry Vítové, taky v něčem jede post-bolševickou agendu a slepě si idealizuje dnešní Putinovo Rusko (které je plně v moci východní frakce globalistů). V tom třeba ta zmíněná Vítová předčí i tu Konečnou a většinu jejích spolustraníků. I tak by to naše pronárodně zaměřené lidi nemělo odradit, aby dali hlas tomuto uskupení, kde jsou i zástupci naší DSSS, a vybrali z navržených kandidátů nějaké z těch více uvědomělých, co v tomto tak pomýlení nejsou. Jedině oni můžou aspoň trochu brzdit a podkopávat vražednou, destruktivní a protinárodní mašinérii současné EU.

Václav Bártek, člen předsednictva DM