Válka na Ukrajině - názor na ,,chcimíry"

,,Chci mír!"
Určitě jste tu frázi již někde slyšeli. Bylo by hodně zvláštní, kdyby ne, když ji za poslední rok dennodenně slyšíte z úst některých ,,vlastenecky" smýšlejících lidí skoro v každé druhé větě. Není se proto čemu divit, že se časem těmto jedincům prostě jednoduše začalo říkat ,,chcimír".

O co vlastně jde těmto chcimírům? Jde jim jen o jediné, o to, co mají ve svém názvu a to je MÍR. Konkrétně mír s Ruskem. Na tom ale přeci není nic špatného, vždyť nikdo nechce válku, válka je svinstvo atd. (podotýkám, že Česká republika v současné době NENÍ ve válečném stavu a ani nám v nejbližší době nic takového nehrozí, pokud to dotyčným jedincům stále nedošlo). Ano, to je sice pravda, jenže problém je v tom, jakým způsobem oni chtějí míru dosáhnout. Jak? Úplně jednoduše. Západ přestane posílat zbraně na Ukrajinu, ta kapituluje, přistoupí na ruské požadavky a bude mír. Co záleží na tom, že národ, který je nám etnicky i kulturně blízký, přijde o svojí zem.

Tuhle válku rozpoutalo jejich milované Rusko. Rusko tam vtrhlo s cílem zničit nebo zotročit ukrajinský národ, vzít mu jeho svobodu, kulturu, jazyk, národní identitu, to vše pod záminkou tzv. ,,denacifikace" a ,,demilitarizace". A to samé má v plánu i s ostatními evropskými národy, to už ale naši ,,vlastenci" nevidí (nebo nechtějí). Podle nich je totiž Rusko obětí, která se pouze brání proti ,,Banderovcům" a ,,Ukrofašistům" a Západ mu to chce znemožnit dodávkami zbraní a to pak nemá na vybranou a musí se bránit, zatímco Ukrajina prodlužuje válku. To ale není vše.

Našim chcimírům také vadí i přípravy státu na případný válečný konflikt, přestože jde jen o různá cvičení. Týká se to zejména branné výchovy na školách (nevím teď přesně jak se tomu říká dneska), což Dělnická mládež velmi vítá či nácviku odvodů v případě mobilizace nebo dočasné přítomnosti ukrajinských vojáků na území ČR za účelem předávání bojových zkušeností, které se nám můžou v případě války hodit. Mimochodem zajímavé je i to, jak se někteří lidé najednou vymezují proti znovuzavedení povinné základní vojenské služby, když ještě donedávna po ní volali. Zajímavé...

Samozřejmě, že tito lidé nežijí jen v Česku, ale i třeba na Slovensku, kde to dokonce zašlo tak daleko, že někteří začali hromadně podepisovat prohlášení, dle kterého odmítají v případě války bojovat, což jim stejně bude k ničemu, neb zákon toto neumožňuje (maximálně místo zbraně dostanou krumpáč do ruky, ale určitě se nebudou válet někde, zatímco jiní budou bojovat).

Dělnická mládež zcela oprávněně pohrdá těmito zbabělci, kteří by nechali svojí zemi padnout, zatímco jiní by šli za ní bojovat, což je povinností každého muže, nebo tomu alespoň tak bylo v minulosti, což opět dokazuje zkaženost dnešní doby.
Toť můj názor.

Na závěr chci říct toto: ,,KDO CHCE MÍR, CHYSTÁ SE NA VÁLKU."

Marek Rochelt, tajemník DM