Zimní pochod DM v Českém středohoří

Ve dnech 23.1. - 24.1.2021 pochodovala Dělnická mládež v Českém středohoří, kde se nachází stejnojmenná chráněná krajinná oblast. Této akce se zúčastnil také předseda Mladých nacionalistů Viktor Táborský. Jak je u nás zvykem, plánovaný výlet s přespáním v přírodě musí proběhnout za každého počasí. Nezastavilo nás ani totalitní nařízení vlastizrádné vlády ČR, která zakazuje pobyt venku mezi 21:00 – 5:00!

2021-1-28-1

V sobotu dopoledne jsme z Lovosic (Lobositz) vykročili po zelené turistické značce. Naším prvním cílem byla hora Lovoš (Lobosch, 570 m). Šli jsme po zablácené cestě. Od jisté vrstevnice zde byla cesta zcela zasněžená. Z vrcholu nebylo kvůli mlze vidět. Za pár okamžiků mlha ustoupila a naskytl se nám nadherný pohled na vrcholky hor Českého středohoří. Z napadaného sněhu jsme si uvařili vodu na čaj a nasvačili se. Dále nás čekal vrchol Ostrý (Wostrey, 553 m) se zříceninou hradu z 15. století. Po turistických značkách jsme prošli osadou Březno (Priesen) a pak jsme stoupali do strmého kopce až ke zřícenině. Poslední překážkou byly zledovatělé schody, které jsme museli za tmy zdolat. Navzájem jsme si pomáhali, aby se nestal úraz. V cíli jsme povečeřeli a debatovali o dalších akcích a cílech DM. Rozhodli jsme se, že se k přenocování přemístíme do nedalekého dřevěného příbytku, který jsme viděli cestou v lese. Ukryti před vytrvalým sněžením jsme se zachumlali do slámy a spacáků. Sněžilo celou noc. Druhý den jsme se vydatně nasnídali a zahřáli se teplými nápoji. Další putování bylo zase o něco náročnější díky napadanému sněhu. Došli jsme až do obce Velemín (Wellemin), odkud jsme jeli autobusem do Lovosic. V Lovosicích jsme nastoupili do vlaku do Ústí nad Labem, kde jsme rozpustili naší povedenou výpravu.

2021-1-28-2

Opět jsme dokázali vytvořit super partu, kde všichni perfektně spolupracovali a přes vlastní nepohodlí jsme si užili krásnou zimní přírodu. I ty se k nám můžeš přidat a zúčastníš se našeho příštího výletu. Dělnická mládež ti však nabídne i další zajímavé činnosti jako je např. sportování, kulturní akce, ochrana přírody, zacházení se zbraněmi a spoustu dalších věcí.

IDENTITA - MLÁDEŽ - REVOLUCE - KAMARÁDSTVÍ - ČEST – DISCIPLÍNA

Martin Aubrecht, předseda Dělnické mládeže