Zimní výcvik DM v Brdech

Zimni-vycvik-dm-v-brdech-1 V sobotu 18.2.2023 jsme se sešli v Rožmitále pod Třemšínem. Předpověď počasí byla velmi nepříznivá, ale vždy se držíme pravidla, že jedeme za každého počasí. Za nepříjemně silného větru jsme vyšli po červené turistické značce směrem k nejvyššímu vrcholu jižních Brd. Vrchol Třemšín leží ve výšce 827 m n. m. Třemšín nám nabídl pěkný výhled do okolí a k prozkoumání zbytku stejnojmenné zříceniny hradu, který kolem roku 1200 založil rod Buziců. Navštívili jsme také nedaleký partyzánský bunkr z období 2. světové války.

Zimni-vycvik-dm-v-brdech-2 Zimni-vycvik-dm-v-brdech-3 Zimni-vycvik-dm-v-brdech-4 Zimni-vycvik-dm-v-brdech-5

Čas pokročil, a tak jsme začali hledat vhodné místo k táboření. Připravili jsme místo k založení ohně a v praxi jsme si ukázali, jak nejrychleji postavit přístřešky z celt a provazů. Oheň nás příjemně zahříval a sušil od občasného mrholení. Opékali jsme si na něm jídlo a pak přišla tradičně řada na ideologické školení, kde také zazněly motivující citáty slavných evropských nacionalistů. Poté jsme si ukázali některé vychytávky pro přežití. Např. jak vyrobit zákopovou svíčku, složení nouzového batohu, přírodní medicínu a spoustu dalšího. Skvěle jsme se bavili až do půlnoci a plní zážitků jsme zalehli do svých spacáků. Hlídkař měl za úkol udržovat oheň celou noc.

 Zimni-vycvik-dm-v-brdech-6 Zimni-vycvik-dm-v-brdech-7 Zimni-vycvik-dm-v-brdech-8 Zimni-vycvik-dm-v-brdech-9

V 8 hodin ráno vyhlásil hlídkař budíček. U ohně jsme se nasnídali a předvedli jsme si, jak správně házet vrhací hvězdicí proti nepříteli. Brzy jsme si zabalili naše věci a opustili tábor. Vzápětí začalo vytrvale pršet a v kombinaci s ledovým větrem byl náš pochod velice nepříjemný. Došli jsme zpět do Rožmitálu, kde jsme oficiálně ukončili akci.

Zimni-vycvik-dm-v-brdech-10

Všichni jsme se shodli na tom, že i přes extrémní počasí stál náš výcvik skutečně za to. V extrémních podmínkách se nejlépe ukáže fyzická kvalita a morálka každého člena. Láká tě podobné dobrodružství? Vstup i ty do Dělnické mládeže a můžeš nám dokázat, že na to máš!

KAMARÁDSTVÍ - ČEST - DISCIPLÍNA

Martin Aubrecht, předseda DM