Změna ve vedení Dělnické mládeže

          Hynek Rint, zvolený předsedou Dělnické mládeže (DM) na VII. sjezdu, se z důvodu velkého vytížení při studiích rozhodl vzdát své funkce předsedy DM. ,,Ačkoliv si této příležitosti a pozice mně svěřené vážím, vzhledem k mému nynějšímu vytížení bych se nemohl na 100% věnovat činnosti pro naše sdružení, které bych tím mohl nechtíc poškodit. Proto se vzdávám funkce předsedy a nabízím ji někomu, kdo bude moci dát Dělnické mládeži víc, než mohu nyní já."  vyjádřil se ke svému odchodu z vedoucí pozice Hynek Rint.

          Po domluvě celého předsednictva byl až do VIII. sjezdu Dělnické mládeže do pozice zastupujícího předsedy jednohlasně kooptován Jakub Svoboda, jeden z nejzkušenějších lidí celého sdružení. ,,Vážím si důvěry celého předsednictva a nezklamu ji." započal svoji řeč Jakub Svoboda. ,,S Dělnickou mládeží rostu téměř od jejího vzniku a udělám vše pro to, aby za mého působení jen vzkvétala. Už teď mám nějaké vize do budoucna. Zůstanu u modelu preferujícího kvalitu před kvantitou. Musíme být pro českou mládež vzorem i oporou, kterou v nastávajících těžkých časech bude potřebovat."  vysvětlil nový předseda DM.

          Personální složení předsednictva DM zůstává jinak stejné. Hynek Rint nyní obsadí pozici vedoucího oddělení zahraničních vztahů, Viktor Táborský zůstává vedoucím agendy a vnitřních věcí, Štěpán Reich setrvá na pozici pokladníka a také Lukáš B. zůstává členem předsednictva bez konkrétního určení. Celé složení vedení DM naleznete ZDE.

-red-