Reakce na lživý článek Idnes.cz

Nalepkya6_3 21. dubna 2015 Dne 21.4. vydala redakce Idnes.cz slušnou míru přesahující a štvavý článek o národním prvním máji 2015 v Brně. Nedá se, abychom se neohradili a věci neuvedli na pravou míru.

Podívejme se hned na první odstavec: „Extremistická Dělnická mládež pořádá v Brně 1. května pochod. Proti tomu se ale důrazně staví stovky Brňanů sdružených do iniciativy Brno Blokuje. Ukázat, že město neonacistům nepřeje, chce herec Arnošt Goldflam i sokolové.“

Dělnická mládež je extremistická a blokádníci neuznávající právo druhých na odlišný názor jsou pouze Brňané... Že je skutečnost docela opačná jsme dokazovali v článku Ani my nácky a fašisty v Brně nechceme, který měla redakce Idnes.cz samozřejmě také k dispozici.

Pojďme dál: „Když chtěli „brněnským Bronxem“ projít příslušníci Dělnické mládeže v květnu 2011, stovky Brňanů vytvořily z vlastních těl blokádu, kvůli které se extremisté do lokalit, kde žijí Romové, vůbec nedostali.“

Skutečnost je taková, že když chtěli v roce 2011 příslušníci Dělnické mládeže projít brněnským Bronxem, protože trasu přes centrum Brna jim tehdejší magistrát nepovolil, tak jím bez problémů prošli. Takže jsou novináři z Idnesu takoví amatéři, nebo jen prostě lháři?

„A stejně jako před čtyřmi lety i tentokrát ve městě ožila iniciativa Brno Blokuje, která se netají tím, že chce demonstraci síly nazvanou Evropo, povstaň! (v odkazu na nacistické heslo Německo, povstaň!) řádně zkomplikovat.“

Ono nacistické heslo znělo Německo, probuď se!, nikoli Evropo povstaň. I největšímu zabedněnci musí být jasné, že poselství naší demonstrace míří docela jinam než do Německa. Takovou spojitost vidí znovu jen a pouze novináři z Idnes.cz.

Dále je uváděn výčet podporovatelů blokády pochodu. Že se jedná o jednu politickou frontu stále stejných osob a subjektů, jsme dokázali v už zmiňovaném článku.

„V roce 2011 se tak dokázalo proti třem stovkám extremistů sjednotit na dva tisíce lidí.“

Znovu trochu upravíme skutečnosti, aby nám vše ladilo, že? Skutečnost je taková, že „extremistů“ nebyly 3 stovky, ale přesně dvakrát tolik. Jsou to přeci jen už 4 roky, to si nemusí každý pamatovat, ale když už někdo tolik tuto starou akcí omílá, tak by si aspoň mohl zjistit fakta.

Tímto Dělnická mládež žádá redakci Idnes.cz o nápravu a uvedení objektivních skutečností. Mimochodem, nejsme vůbec první, kdo poukazuje na tendenční přístup redaktora Idnes.cz Lukáše Valáška…

Erik Lamprecht, předseda DM